Hledat Menu

Herecký workshop

Workshop

Na scénu!

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU (JEDNÁ SE VŽDY O 3 LEKCE):

14., 21. a 28. 1. 2022 vždy od 17:00 do 20:00

CENA: 1 400 Kč

Profesionální lektor/ka Vás seznámí se základními hereckými cvičeními a etudami a elementární hlasovou průpravou. Společně budeme hledat a objevovat principy herecké práce.

Dílna je nejprve zaměřena na jednoduchá herecká cvičení a etudy. Postupně zvyšujeme náročnost cvičení i improvizací a dochází i k několika konečným „tvarům“.

První setkání je zaměřeno na hru, jevištní pohyb, rozvíjení jednotlivých smyslů a základní herecké etudy. Tématem druhého setkání jsou základy a průprava mluvní, hlasové a dechové výchovy prostřednictvím odborných cvičení, dále vnímání sama sebe a setkání s hereckým partnerem, základy improvizace. Třetí setkání bývá směrováno na dialog, dramatickou situaci a složitější improvizace. 

Vede Barbora Honzlová Vacková
Vystudovala hudebně-dramatický obor na brněnské konzervatoři a herectví se zaměřením na autorskou tvorbu a pedagogiku na pražské DAMU. Dlouhodobě pobývala v Londýně, a to jak studijně (Regent’s University London), tak pracovně (StoneCrabs Theatre) a věnovala se zde jak herectví, tak produkci a stage managementu. Díky vřelému vztahu k anglickému jazyku se i v Praze zaměřila na herectví v angličtině, konkrétně u divadelní společnosti Prague Shakespeare Company, kde strávila několik sezón (z inscenací např. Macbeth, the Merchant of Venice, the Tempest, the Winter's Tale, Coriolanus aj.). Jako herečka a dabérka v anglickém jazyce se podílela také na vzniku populární počítačové hry Kingdom Come Deliverance.
Od roku 2017 vedla ve Švandově divadle projekty Workshopy a Herecké studio Švandova divadla. V současné době je na mateřské dovolené a ve Švandově divadle dále působí jako lektorka.
Ráda vaří a plete ponožky.

REZERVACE
Kateřina Zelená
tel.: +420 234 651 251, mob.: +420 725 483 323
e-mail: zelena (zavináč) svandovodivadlo.cz

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Dnes divadlo nehraje.