Hledat Menu

Taneční centrum Praha - Stvoření tance

09:00
Velký sál
Taneční centrum Praha

Stvoření tance je komponované představení – vzdělávací program pro školy, sestavený pro 1. a 2. stupeň ZŠ a SŠ

Délka představení: 75 min bez přestávky
Režisér: Taneční centrum Praha – konzervatoř s Mezinárodním centrem tance
Hrají: Balet Praha Junior
Datum premiéry: 20. 9. 2017

Stvoření tance je vzdělávací program pro školy, který motivuje mladou generaci k aktivnímu přístupu k tanci, divadlu a kultuře, prezentuje kvalitní tělesnou kulturu, umělecky stylizovanou nonverbální komunikaci a zdravý životní styl – dnes tolik zanedbávané oblasti u naší mládeže.

Vzdělávací program je významný po choreografické, ale i po hudební stránce. Jednotlivé ukázky jsou doprovázené hudbou světových umělců, jako například W. A. Mozart, Igor Stravinskij, Antonín Dvořák, J. S. Bach, P. I. Čajkovskij, Leoš Janáček, Sergej Prokofjev, Georges Bizet, F. Mendelsson – Bartholdy, Niccolò Paganini, Jaroslav Ježek, ale i současnými hudebníky jako Aretha Franklin, Elvis Presley, John Lennon, Zuzana Navarová, Jaromír Nohavica, nebo lidové písně a tradicionály.

Stvoření tance produkujeme od roku 1994 – jen v posledních 10 sezónách jsme taneční divadlo prezentovali v 91 městech ČR a v 17 zahraničních. Celkem 857 představení!

Základním cílem je u mladého diváka podpořit vědomosti nabyté ve škole v oblastech:

  • umění a kultura
  • člověk a jeho svět
  • estetická výchova
  • …ale také přiblížit živou taneční kulturu na divadelním jevišti a naznačit, jak takových dovedností a zážitků může mladý člověk dosáhnout.

Moderátor pořadu představí srozumitelným a uceleným způsobem jednotlivé taneční techniky a jejich historii (klasický balet, moderní, jazzový a lidový tanec, taneční sporty…). Každá žánrová oblast je současně prezentována choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru konzervatoře - gymnázia Taneční centrum Praha. Choreografie mapují nejvýznamnější období a umělecké osobnosti taneční historie od vzniku scénického tance - baletu na sklonku renesance až po tvorbu současných choreografů. Tímto způsobem se snažíme kultivovat mladé diváky, aby se v přemíře technických a čistě komerčních impulsů naučili vnímat hodnotná umělecká díla, respektive začali využívat kulturní a výchovný potenciál tanečního umění.

Významný výchovný efekt spočívá také v tom, že diváci neuvidí dospělé taneční hvězdy zdánlivě nedosažitelných kvalit, ale své vrstevníky, kteří promyšleně rozvíjejí svůj talent a profesní předpoklady, dodržují přísnou životosprávu a současně plní náročné studijní a společenské povinnosti.

Ukázka z představení zde.

Hromadné objednávky na adrese: produkce@tanecnicentrum.cz

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Dnes divadlo nehraje.