Hledat Menu

Den otevřených dveří 2016

Soubor Švandova divadla

Sezóna 2016/2017 ve Švandově divadle začíná Dnem otevřených dveří 14. září! 

Datum derniéry: 14. 9. 2016

Švandovo divadlo slaví! A má k tomu hned tři významné důvody: zahájení nové divadelní sezóny, 135. narozeniny a Den otevřených dveří. Letos uplyne 135 let od doby, kdy se zde konalo první představení a kdy do hlediště usedli první diváci. Toto jubileum se stalo inspirací i pro tradiční Den otevřených dveří, který se uskuteční  14. září 2016.  

Na jevišti i mimo ně si i ke svému překvapení dají dosti bláznivé dostaveníčko postavy nejrůznějších charakterů a dob. A tak se může stát, že Misantropa v jeho veršovaných litaniích možná vyruší gangster Johnny Glendenning, Popeláři si budou muset poradit s podivným odpadem v Betonové zahradě a Baal ze hry Bertolta Brechta zkusí svůj šarm i na Adinu Mandlovou, právě propuštěnou z Pankráce.

VSTUP JE ZDARMA! 

Na co se můžete těšit?

Na tradiční nezapomenutelné prohlídky divadla pod vedením členů našeho hereckého souboru, zábavné i poučné zároveň; na postavy z našich inscenací, které se potkají na nezvyklých místech a v neočekávaných situacích jak na jevišti, tak v prostorách divadla; na ukázky z repertoáru našich stálých hostů, Hereckého studia Švandova divadla; a v neposlední řadě na soutěže a slevové akce na vstupenky, které jistě přijdou vhod. 

________________________________________________________

Prohlídky divadla

Dopolední prohlídky (9:00 -10:00 začátek v každou celou hodinu) jsou rezervovány pro školy (v případě zájmu volejte 257 321 334).

Prohlídka v 11:00 a 12:00 je určena pro neslyšící za doprovodu tlumočníka do znakové řeči (v případě zájmu pošlete e-mail obchodni@svandovodivadlo.cz).

Odpolední prohlídky (15:00 – 18:00 začátek v každou celou hodinu) budou pro veřejnost bez nutnosti rezervace.

A kdo nestihne přijít osobně, může se prohlídky zúčastnit on-line; přímý přenos na Facebooku Švandova divadla začne v 16.00. 

________________________________________________________

Čekají na vás ukázky z produkce:
• Dětského divadelního studia
• nezávislého alternativního loutkového divadla hrajícího pro děti i dospělé Buchty a loutky  
• Hereckého studia Švandova divadla

Navíc budete mít možnost zhlédnout originální výstavu fotek s mottem „Není ticho jako ticho“, která otevírá 5. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

A samozřejmě nebudou chybět soutěže a slevy na vstupenky 1+1 zdarma (pokladna bude otevřena 9.00 – 20.00).

Budeme se na vás těšit v divadelním stánku a rádi vám nabídneme divadelní trička, hrnky, tašky, plakáty a mnoho dalšího. 

Přijďte s námi slavit!  Jsme tu pro vás už 135 let! 

Vaše Švandovo divadlo.

Těšíte se? My ano!

Napsali o inscenaci

Večerní host Radiožurnálu (Rozhovor s Danielem Hrbkem)

Vladimír Korc, Radiožurnál více

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Dnes divadlo nehraje.