Hledat Menu

Loutky v nemocnici - Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli)

Iva Procházková, Marka Míková
Loutky v nemocnici

Dva odvěcí nepřátelé, myš Šupito a lišák Bělobřich, se spolu potkávají v nebi. A, světe, div se, vypadá to, že se budou přátelit.

Délka představení: 60 min bez přestávky
Režisér: Marka Míková
Hrají: Hana Grančičová, Radana Matějčková, Dáda Vacková, Lenka Volfová, Kateřina Tschornová, Marie Dufková, Marka Míková, Kryštof Míka
Datum premiéry: 31. 10. 2015
Datum derniéry: 31. 10. 2015

Myši patří do nebe je příběh o přátelství a o lásce. Lišák Bělobřich celý život pronásleduje malou myšku Šupito, aby ji zakousl, ale když myška při honičce spadne z velkého útesu dolů a zůstane tam ležet, lišák je najednou zoufalý. Ztratil jedinečný vztah, o kterém ani netušil, co všechno pro něj znamená. Netrvá dlouho a i lišáka lovci zastřelí. Oba přátelé jsou však velmi překvapeni, když se znovu setkají v životě po životě. A co je nejvíc šokuje, že tady v kouzelném nebeském světě už jejich věčné nepřátelství neplatí, že si tu mohou spolu hrát a povídat si a užívat si legrace. A že tu jsou všichni jejich kamarádi a příbuzní. A jak to nakonec dopadne?

Představení o věcech pozemských i nadzemských plné humoru a spousty písniček ukazuje k hodnotám, které jsou větší a silnější, než momentální stav, momentální situace.

 

podle knížky Ivy Procházkové zdramatizovala Marka Míková
režie: Marka Míková
výprava: Zuzana Štancelová
hudba: Jiří Hodina a Jaromír František Fumas

Loutky v nemocnici
Loutky v nemocnici již 11 let navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Věnují se práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Při svých návštěvách hrají loutková představení a zpívají písničky. Každý rok svůj repertoár rozšiřují o nové příběhy, které jim umožní rozdávat smích v místech, kde ho běžně moc není. O svá představení se v roce 2016 dělí i s diváky Švandova divadla na Smíchově. 

Ke kmenovým členům sdružení patří Marka Míková, Antonín Novotný, Hana Řepová či Hana Grančičová, Jaromír Palme Fumas, Marie Dušková, Kateřina Tshornová, Mariana Chmelařová. Sdružení dále spolupracuje s dalšími loutkoherci, pedagogy, muzikanty a artterapeuty. 

Při realizaci svých aktivit se snaží systematicky spolupracovat také s lékaři, nemocničním personálem i rodiči dětských pacientů. V letošním roce Loutky v nemocnici díky podpoře dárců chystají rekordní počet více jak 400 návštěv nemocnic a léčeben. 

Mimo návštěv hospitalizovaných dětí v Praze a v Brně, pravidelně Loutky v nemocnici pomáhají i v Olomouci, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni, Českém Krumlově a dalších více jak 20 místech po celé republice. Za svou existenci rozesmáli Loutky v nemocnici desítky tisíc dětských pacientů. Společně s partnerským sdružením Bábky v nemocnici pomáhá hospitalizovaným dětem od roku 2010 i na Slovensku.

Aktivity na Praze 5 podporuje: MČ Praha 5, Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury České republiky a Švandovo divadlo na Smíchově. Děkujeme.

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Dnes divadlo nehraje.