Hledat Menu

Den otevřených dveří 2015

Soubor Švandova divadla

Podíváte se s námi do prostor, které běžně neuvidíte. Zažijete Švandovo divadlo jinak. Tentokrát vše laděno podle inscenace Popeláři.

Datum derniéry: 10. 9. 2015

Tančící a zpívající popeláři? Odpadky, popelnice, popelářský vůz a krysa běhající po jevišti? Nebojte se, jsou to jen naši herci a spěchající rekvizitář v muzikálu po našem „POPELÁŘI“.  

Letošní Den otevřených dveří totiž ladíme podle not „funky muzikálu po našem“. Kdo jako malý nechtěl být popelář? A nechtěl vidět, co se děje za divadelní oponou? Obojí se vám nyní může splnit! Přijďte k nám 10. září a my vás provedeme divadelním zákulisím, seznámíme s historií divadla i současným děním v něm, s tajnostmi, o nichž divák v hledišti často nemá ani tušení.

Navíc budete mít možnost zhlédnout ochutnávku z muzikálu Popeláři plného skvělé hudby Romana Holého a přesvědčíte se, že i činoherci zvládají zpívat a to s šarmem přímo vražedným. U toho musíte být!

VSTUP ZDARMA! 

Co si nenechat ujít?

Pravidelné prohlídky prostor divadla včetně zákulisí, jimiž vás provedou herci, herečky a dramaturgyně Švandova divadla.

9:00        Miroslav Hruška a Hana Vrbová (pro školy)
10:00      Klára Cibulková a Marek Pospíchal (pro neslyšící)
11:00       Zuzana Onufráková a David Punčochář (pro školy)
12:00      Tomáš Červinek a Martina Kinská (pro školy)
15:00      Tomáš PavelkaBohdana Pavlíková
16:00      Jacob ErftemeijerLucie Kolouchová
17:00      Martina Krátká a Martina Kinská/Lucie Kolouchová
18:00      Eva JosefíkováRobert Jašków

Dopolední prohlídky (9:00 -12:00 začátek v každou celou hodinu) jsou rezervovány pro školy (v případě zájmu volejte 257 321 334).

Prohlídka v 10:00 je určena pro neslyšící za doprovodu tlumočníka do znakové řeči (v případě zájmu pošlete e-mail obchodni@svandovodivadlo.cz).

Odpolední prohlídky (15:00 – 18:00 začátek v každou celou hodinu) budou pro veřejnost bez nutnosti rezervace.

Budete mít možnost zhlédnout ukázky z muzikálu Popeláři či z představení našich hostů Dětského divadelního studia a Divadla Spektákl.

Připravené jsou pro vás soutěže v rámci jednotlivých prohlídek a také velká soutěž o možnost vyzkoušet si skutečnou práci popeláře a svést se na zadní plošině kuka vozu pražskými ulicemi.

Projdete se originální výstavou fotek známé herečkya autorky Olgy Scheinflugové, partnerky Karla Čapka, z doby jejího působení ve Švandově divadle.

Podvečerní (začátek 17:15) literární kavárna Marcela Konárková:  Galerie aneb Arturovo dobrodružství v prostorách kafárny divadla bude spojená s výtvarnou dílnou pro děti.  

Seznámíme vás s divadelními workshopy, které vedou herci a herečky Švandova divadla a ukážeme vám prostory našeho nahrávacího studia (kapacita omezena, v případě zájmu pošlete email na vrbova@svandovodivadlo.cz).

Po celý den budete mít možnost zakoupit vstupenky na vybraná představení se slevou 1+1 zdarma (pokladna bude otevřena od 9:00 – 20:00).

V divadelním stánku se na vás budeme těšit a rádi vám nabídneme divadelní trička, hrnky, tašky, plakáty a mnoho dalšího.

Herci, technici, osvětlovači, zvukaři, rekvizitáři, maskéři, garderóba a vůbec my všichni, které nemůžete na jevišti vidět, se na vás už těšíme!

Přílohy

css
test

1.45 kB

stáhnout


Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Testis - Agent tzv. společenský

19:00 Martina Kinská a Radek…
Studio
Testis