Hledat Menu

Den otevřených dveří 2015

Soubor Švandova divadla

Podíváte se s námi do prostor, které běžně neuvidíte. Zažijete Švandovo divadlo jinak. Tentokrát vše laděno podle inscenace Popeláři.

Datum derniéry: 10. 9. 2015

Tančící a zpívající popeláři? Odpadky, popelnice, popelářský vůz a krysa běhající po jevišti? Nebojte se, jsou to jen naši herci a spěchající rekvizitář v muzikálu po našem „POPELÁŘI“.  

Letošní Den otevřených dveří totiž ladíme podle not „funky muzikálu po našem“. Kdo jako malý nechtěl být popelář? A nechtěl vidět, co se děje za divadelní oponou? Obojí se vám nyní může splnit! Přijďte k nám 10. září a my vás provedeme divadelním zákulisím, seznámíme s historií divadla i současným děním v něm, s tajnostmi, o nichž divák v hledišti často nemá ani tušení.

Navíc budete mít možnost zhlédnout ochutnávku z muzikálu Popeláři plného skvělé hudby Romana Holého a přesvědčíte se, že i činoherci zvládají zpívat a to s šarmem přímo vražedným. U toho musíte být!

VSTUP ZDARMA! 

Co si nenechat ujít?

Pravidelné prohlídky prostor divadla včetně zákulisí, jimiž vás provedou herci, herečky a dramaturgyně Švandova divadla.

9:00        Miroslav Hruška a Hana Vrbová (pro školy)
10:00      Klára Cibulková a Marek Pospíchal (pro neslyšící)
11:00       Zuzana Onufráková a David Punčochář (pro školy)
12:00      Tomáš Červinek a Martina Kinská (pro školy)
15:00      Tomáš PavelkaBohdana Pavlíková
16:00      Jacob ErftemeijerLucie Kolouchová
17:00      Martina Krátká a Martina Kinská/Lucie Kolouchová
18:00      Eva JosefíkováRobert Jašków

Dopolední prohlídky (9:00 -12:00 začátek v každou celou hodinu) jsou rezervovány pro školy (v případě zájmu volejte 257 321 334).

Prohlídka v 10:00 je určena pro neslyšící za doprovodu tlumočníka do znakové řeči (v případě zájmu pošlete e-mail obchodni@svandovodivadlo.cz).

Odpolední prohlídky (15:00 – 18:00 začátek v každou celou hodinu) budou pro veřejnost bez nutnosti rezervace.

Budete mít možnost zhlédnout ukázky z muzikálu Popeláři či z představení našich hostů Dětského divadelního studia a Divadla Spektákl.

Připravené jsou pro vás soutěže v rámci jednotlivých prohlídek a také velká soutěž o možnost vyzkoušet si skutečnou práci popeláře a svést se na zadní plošině kuka vozu pražskými ulicemi.

Projdete se originální výstavou fotek známé herečkya autorky Olgy Scheinflugové, partnerky Karla Čapka, z doby jejího působení ve Švandově divadle.

Podvečerní (začátek 17:15) literární kavárna Marcela Konárková:  Galerie aneb Arturovo dobrodružství v prostorách kafárny divadla bude spojená s výtvarnou dílnou pro děti.  

Seznámíme vás s divadelními workshopy, které vedou herci a herečky Švandova divadla a ukážeme vám prostory našeho nahrávacího studia (kapacita omezena, v případě zájmu pošlete email na vrbova@svandovodivadlo.cz).

Po celý den budete mít možnost zakoupit vstupenky na vybraná představení se slevou 1+1 zdarma (pokladna bude otevřena od 9:00 – 20:00).

V divadelním stánku se na vás budeme těšit a rádi vám nabídneme divadelní trička, hrnky, tašky, plakáty a mnoho dalšího.

Herci, technici, osvětlovači, zvukaři, rekvizitáři, maskéři, garderóba a vůbec my všichni, které nemůžete na jevišti vidět, se na vás už těšíme!

Přílohy

css
test

1.45 kB

stáhnout


Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Dnes divadlo nehraje.