Hledat Menu

NOC DIVADEL 2020

23:00
Studio
akce Švandova divadla

Program pro věrné diváky! Letos s podtitulem Divadlo a udr-život-elnost a to pouze ONLINE formou!

V sobotu 21. listopadu se Švandovo divadlo opět připojí k Noci divadel.

 

Osmý ročník Noci divadel se uskuteční třetí listopadovou sobotu 21. 11. 2020, v letošním roce však ve výrazně v omezeném režimu a s velkou převahou virtuálního programu. Preventivní opatření proti nemoci SARS-CoV-2 mají obrovský dopad na oblast divadla i tance, což reflektuje i letošní podtitul akce Divadlo a udr-život-elnost. K ekologickým tématům v oblasti umělecké tvorby i divadelního provozu se nečekaně přidružila i témata existenční. I přesto se do Noci divadel plánují zapojit divadla opět napříč celou republikou. Programy jednotlivých divadel budou zveřejněny na začátku listopadu. Součástí letošního ročníku bude dále virtuální telemost moderovaný Institutem umění – Divadelním ústavem jako koordinátorem akce.

__________________________________________________________________________ 

ONLINE PROGRAM 

Vzhledem k tomu, že v letošním roce jsou divadla z důvodu vládního nařízení uzavřena, připravili jsme pro Vás online program. Odkazy budou zveřejněny zde v sobotu 21. 11. 2020
v 11:00 a budete se na ně moci podívat kdykoliv během dne a to až do 23:00.

 

1)      Dokument o přípravě inscenace Zabíjejte popírače klimatických změn

Zatímco hlediště stále zeje prázdnotou, na jevišti Studia Švandova divadla probíhají přípravy inscenace australského autora Davida Finnigana Zabíjejte popírače klimatických změn. Nekompromisní politickou komedii o souboji dvou titánů – vysoké politiky a radikální skupiny aktivistů – divákům představí reportáž ze zkoušení a rozhovory s mladým tvůrčím týmem, který se nebojí vyjadřovat k otázkám dnešním i zítřejším.

DOKUMENT KE SHLÉDNUTÍ ZDE.

 

2)      Slovo uměleckého šéfa

Umělecký šéf Švandova divadla Martin Františák představí divákům novou podobu Studia po několikaměsíční rekonstrukci. Během této procházky útrobami divadla představí i krizový dramaturgický plán, který v nastávajících měsících divadlu umožní neztratit kontakt jak se současnými světovými autory, tak s diváky Švandova divadla. 

PROHLÍDKA STUDIA S MARTINEM FRANTIŠÁKEM ZDE.

 

Těšíme se na Vás online!

www.nocdivadel.cz

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Buchty a loutky - Neposlušná kůzlátka

15:00 Buchty a loutky
Studio
Buchty a loutky