Hledat Menu

scénické rozhovory

Scénické rozhovory

Jevištní talk-show Davida Hrbka.

Od května 2003 jsou nedílnou součástí produkce Švandova divadla Scénické rozhovory. Jedná se o jevištní talk-show, která se odehrává před publikem a s jeho aktivní účastí v intimním prostoru Studia Švandova divadla.

Reálnou blízkost hosta večera a publika nevytváří jen samotné prostředí, ale také zvolená témata a ochota hosta k osobní výpovědi. Atmosféru každého pořadu však také spoluvytváří vědomí všech zúčastněných, že v takovém typu rozhovoru vstupují host, moderátor a diváci do prostoru, v němž nic, kromě témat, není dáno předem, hovor se odehrává, vyvíjí a prožívá právě teď bez možnosti ukrýt se za postavu. A to činí každý večer jedinečným.

Každý rozhovor má předem danou strukturu. Dělí se na čtyři části, přičemž první tři jsou s ohledem na hosta tematicky zaměřeny. Diváci se mohou ptát v průběhu celého večera, nebo pak v jeho závěru, který je vyhrazen jen jejich dotazům.

Moderátorem a dramaturgem Scénických rozhovorů je David Hrbek, který si vybírá pestrou směsici hostů – od hudebníků přes spisovatele, herce a výtvarníky až po vědce. Snahou je představit v profilovém rozhovoru zajímavé české i zahraniční osobnosti.

Každý z hostů věnuje divadlu na památku drobný předmět, k němuž má osobní vztah. Jednotlivé dárky jsou vystaveny ve foyeru před hlavním sálem a každý návštěvník divadla si je tak může prohlédnout. 
 
Scénické rozhovory najdete také na Facebooku!

V září roku 2006 vyšla kniha Scénických rozhovorů s názvem VŠECHNO JE SÁZKA!
Křest knihy proběhl 6. října 2006 po koncertě Suzanne Vega za přítomosti mnoha hostů Scénických rozhovorů, kteří pak zájemcům knihu ve Studiu Švandova divadla podepisovali.

Barbora Poláková

Host scénických rozhovorů v dubnu

více

Petr Zelenka

Host scénických rozhovorů v březnu

více