Hledat Menu

Karel Kryl bez legend poslechový večer Jiřího Černého

Jiří Černý
Jiří Černý

Cyklus čtyř návazných večerů s Krylovými slavnými i polozapomenutými nahrávkami a průvodním slovem dramaturga jeho pěti alb, Jiřího Černého.

Délka představení: 2 hod 20 min včetně přestávky
Datum premiéry: 19. 10. 2017

Čtvrtstoleté přátelství, dokládané i bohatou a dosud nezveřejněnou korespondencí, nepřerušil ani písničkářův dvacetiletý exil.

19. října 19:00 Studio Švandova divadla

První večer je ohlédnutím za písničkářovým dětstvím v Kroměříži, jeho rodinou, studiemi v Bechyni, kabaretními začátky v Teplicích a prvními nahrávkami v Ostravě. 

 

19. prosinec 19:00 Studio Švandova divadla

Druhý večer přibližuje především vznik albového debutu Bratříčku, zavírej vrátka a start Krylovy celorepublikové popularity. Okolnosti vystoupení na Bratislavské lyře 1969 a neplánovaného odchodu do mnichovského exilu. První dvě exilová alba a spoluúčast na swingovém výběru písní Kamila Běhounka a Jiřího Traxlera.

 

2. února 19:00 Studio Švandova divadla

Třetí, předposlední večer krylovského cyklu vyplní ukázky z projektů Carmina Ressurectionis, Dívka havířka, Karavana mraků a Plaváček, vzpomínka na setkání Kryla s Černým 1974 a 1979, i ukázky z jejich vzájemné korespondence.

 

3. května 19:00 Studio Švandova divadla

Hlavním obsahem čtvrtého, závěrečného večera krylovského cyklu budou jeho poslední studiová alba Tekuté písky a Monology. Uslyšíme i ukázky z australských nahrávek a singlů vydaných Škvoreckými, i z recitačního alba Dvě půle lunety, a Černého ohlédnutí nad jeho polistopadovými spory s Krylem ohledně vnitropolitického vývoje. 

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Hamlet

19:00 William Shakespeare
Velký sál
Anglické titulky
Soubor Švandova divadla

Ztracená čest Kateřiny Blumové

19:00 Heinrich Böll
Studio
Soubor Švandova divadla