Hledat Menu

Spirituál kvintet

Koncert

Spirituál kvintet představuje nový koncertní program, ve kterém ale nechybí ani ohlédnutí za časy dávno minulými.

Spirituál kvintet je nejstarší, a dnes již zcela neoddiskutovatelně legendární česká folková skupina. O čemž svědčí mimo jiné i to, že pětapadesátiny své činnosti oslavil tento soubor v říjnu roku 2015 hned pěti vyprodanými koncerty v pražské Lucerně, osmdesáté narozeniny svého kapelníka Jiřího Tichoty pak koncertem pro plnou Tipsport Arenu v pražských Holešovicích v květnu 2017.

Spirituál kvintetem prošla řada osobností, které se významně uplatnili i na sólové dráze. Za všechny můžeme jmenovat Jana a Františka Nedvědovi, Karla Zicha nebo Evu Lifkovou. Skupina se mimo domácí scénu představila i na pódiích v Austrálii, Spojených státech amerických, na Kubě, v Chile, dokonce i v Etiopii. 

Rozepisovat se o dlouhé historii Spirituál kvintetu by bylo nošením dříví do lesa. Od roku 1960, kdy vznikl, se stal nedílnou součástí naší kulturní scény, stálicí, jakou jistě zaznamenal každý milovník nejen folkové hudby. A tento stav je trvalý i v jedenadvacátém století. 

Posluchači tedy mají možnost připomenout si znovu písně již téměř zlidovělé, jako Zelené pláně, Žízeň, Batalion, Širý proud, Mlýny nebo Starý příběh vedle novinek, které ovšem nezapřou dobře známý a charakteristický zvuk Spirituál kvintetu.

Jiří Tichota, Dušan Vančura, Zdena Tichotová, Jiří Cerha, Veronika Součková, Jiří Holoubek a Pavel Peroutka. To je Spirituál kvintet dvacátého prvního století.

www.spiritualkvintet.cz

 

Nejbližší uvedení

všechna
představení
jenom
nevyprodaná

Žádná představení.

Dnešní program

Hamlet

19:00 William Shakespeare
Velký sál
Anglické titulky
Soubor Švandova divadla

Ztracená čest Kateřiny Blumové

19:00 Heinrich Böll
Studio
Soubor Švandova divadla