Hledat Menu

O divadle

Footsbarn Travelling Theatre Workshop

Speciální workshop s mezinárodní kočovnou divadelní společností Footsbarn Travelling Theatre

TERMÍN WORKSHOPU:

Bude upřesněno

Tento workshop probíhá v anglickém jazyce.

Footsbarn Travelling Theatre je mezinárodní a multidisciplinární divadelní společnost se sídlem ve Francii. Inscenace prezentované po celém světě na různých místech (ve stanu, v interiéru, venku nebo v ulicích) prolamují svým pojetím jazykové bariéry za užití masek, hudby, loutek, barevných kostýmů a cirkusového stylu.

Společnost uvedla za svých čtyřicet sedm let existence více než 60 inscenací na šesti kontinentech. Kočovná společnost Footsbarn se tak v průběhu své existence stala multinárodní společností. Vznik společnosti se datuje rokem 1971 v Cornwallu ve Velké Británii. První inscenace vznikaly ve stodole (barn) náležící rodině Foot. Původní název Foot´s barn – Footova stodola byl časem upraven na celistvé Footsbarn. I čtyřicet sedm let po svém vzniku společnost i nadále kočuje. Tým neustále vyvíjí nové projekty se stejnou energií jako na počátku. Vše žene kupředu touha nechat publikum snít sen.

Footsbarn je společnost umělců, herců a hudebníků. Pět členů stávající společnosti vystudovalo Mezinárodní školu Jacques Lecoq v Paříži. Metoda Jacuques Lecoq spočívá v pohybu a improvizaci, jejím cílem je studenty naučit vytvářet vlastní představení skrze vnímání prostoru kolem sebe, práci s partnerem, neustálé přijímání a dávání a otevřenou mysl hledat a objevovat.

Pomocí pohybových cvičení a pozorování těla a pohybu budou účastníci objevovat práci ve skupině a v prostoru. Součástí workshopu bude také pohybová a hlasová improvizace, práce s maskou a klauniáda. Pod vedením zkušených lektorů by studenti měli pocítit naléhavost, která je pro vlastní tvorbu nezbytná.

Workshop je součástí festivalu Footsbarn en Tchéquie.

 

 

Rezervace:

Barbora Vacková

tel.: +420 234 651 259, mob. +420 724 840 442 

e-mail: vackova (zavináč) svandovodivadlo.cz