Hledat Menu

O divadle

Obecné informace

Vše, co jste chtěli vědět o Švandově divadle.

Švandovo divadlo na Smíchově je scénou hlavního města Prahy a na jeho provoz přispívá také Městská část Praha 5. Disponuje dvěma hracími prostory - Velkým sálem pro cca 300 diváků a suterénním variabilním Studiem pro 50 - 80 diváků podle potřeby a momentálního uspořádání. Dále má divadlo k dispozici dvě vybavené zkušebny s příslušenstvím a profesionální nahrávací studio.

Švandovo divadlo na Smíchově - první pražské činoherní divadlo s anglickými titulky! Repertoár Švandova divadla tvoří inscenace stálého činoherního souboru, ovšem můžete v našem divadle zhlédnout i jiné hostující divadelní soubory (Buchty a loutky, Dětské divadelní studio, Divadlo Spektákl, Just! Impro, Mime Prague - Radim Vizváry), a to nejen pražské. 

Svým příznivcům nabízí divadlo možnost setkávat se s výjimečnými osobnostmi českého, evropského i světového umění v rámci cyklu talk-show Scénické rozhovory a při pravidelných produkcích koncertů nadžánrové, klasické hudby i world-music. Dalším projektem je Výtvarná zeď, jejíž hlavní myšlenkou je pomíjivost divadla. Mezi významné aktivity divadla patří také programy pro děti a mládež. Neméně důležitá je snaha intenzivněji rozvíjet mezinárodní spolupráci a vytvářet projekty se zahraničními partnerskými divadly a jejich osobnostmi.

Prohlédněte si prostory Švandova divadla virtuálně.

 

Prostor Velkého sálu je vybaven indukční smyčkou pro nedoslýchavé a nově také nabízíme jedno představení v měsíci s českými titulky pro neslyšící.

Ke vnímání Švandova divadla jako kulturního centra přispívá také to, že poskytuje prostor alternativním skupinám a rozmanitým projektům

Divadlo využívá pro vybrané produkce ve Velkém sále titulkovací zařízení a díky tomu je otevřeno také mezinárodnímu, anglicky mluvícímu publiku.

Divadelní kavárna s kapacitou cca 50 míst slouží příchozím během dne i divákům o přestávkách a po představení.

Divadlo (foyer se šatnou) se otevírá divákům 30 minut před začátkem konané akce.
Velký sál i Studio je zpřístupněno 15 minut před zahájením představení.

Technické parametry jednotlivých prostor Švandova divadla naleznete v sekci PRODEJ v záložce PRONÁJEM.

Technické parametry k jednotlivým inscenacím naleznete v záložte ZÁJEZDY.