Hledat Menu

O divadle

Představení pro anglicky mluvící diváky

První pražské divadlo, které uvádí představení s anglickými titulky. Připravujeme také představení v angličtině.

Pro vybraná představení Velkém sále používáme titulkovací zařízení a díky tomu je Švandovo divadlo otevřeno také mezinárodnímu, anglicky mluvícímu publiku. 

 

V tuto chvíli připravujeme pro anglicky mluvící publikum několik představení v anglickém jazyce a také jeden festival.

 

FEST-END – Festival anglického divadla na konci pražské divadelní sezóny

Festival anglického divadla na konci pražské divadelní sezóny, Festival of English Speaking Drama (FEST), slovní hříčka se slovem West End 

 

Švandovo divadlo zahajuje nový pražský divadelní festival, který pražskému publiku představí pozoruhodné hry a inscenace současného anglicky mluvícího divadla. Festival naváže na spolupráci s Georgetown University ve Washingtonu ze září 2018, kdy se Švandovo divadlo zúčastnilo tamější rezidence. Tentokrát zaštítí společný projekt DAMU a Georgetown University, který bude uveden v rámci nultého ročníku FEST-END. Taktéž pokračuje spolupráce s newyorkskou The New School, která v září 2018 uvedla na festivale Rehearsal for Truth scénické čtení inscenace Pankrác’45. Švandovo divadlo opět zaštítí studentský projekt institucí DAMU a The New School, který se pražskému publiku představí na 1. ročníku festivalu.

Vznik festivalu vyplývá nejen z přátelských vztahů se zahraničními partnery v Anglii a USA, ale i z dlouhodobé snahy otevírat dveře Švandova divadla i anglicky mluvícímu publiku (divadlo uvádí své inscenace na velkém sále pravidelně s anglickými titulky). 

Téma nultého ročníku festivalu vyplývá ze společné historie Čech a anglicky mluvících zemí, tedy zaostří pozornost na holokaust a útěk za hranice. Druhý z tematických jmenovatelů přemostí historické téma k aktuální problematice migrační krize.

Festival FEST-END si bere za cíl do budoucna vybudovat ojedinělou událost pražské divadelní sítě, která nabídne zajímavé zahraniční inscenace anglicky mluvících divadel s podporou českých titulků, ale zároveň představí své úspěšné inscenace v anglické mutaci pro pražskou komunitu expatů. Švandovo divadlo v minulosti v anglickém jazyce již nastudovalo inscenace Šoa (The Good and the True), Protest/Rest a Pankrác’45.

Od prvního ročníku bude mít festival vždy svého patrona v podobě anglického či amerického autora současného dramatu. Divadlo by rádo své dosavadní rezidence se současnými českými autory rozšířilo i do mezinárodních vod.

Nultý ročník festivalu proběhne na konci pražské divadelní sezóny – v červnu 2019.

 

KONTAKT

Martina Měšťanová
tel: 234 651 292, mob.:+420 725 483 323
e-mail: mestanova@svandovodivadlo.cz