Hledat Menu

Aktuality

Opatrně na Molièra! (ve francouzštině) a Footsbarn Travelling Theatre Workshop

19. února uvedeme představení francouzsko-anglického divadelního souboru Footsbarn Travelling Theatre společně se speciálními workshopy ve dnech 16. a 17. února 2018.

Opatrně na Molièra! (ve francouzštině)

19. února 2018 Velký sál od 9:00

Představení je složeno ze dvou Molièrových her:

Manželství z donucení
Tato atypická Molièrova hra, jednoaktovka, je jakousi Odyseou, jejíž hrdina je Sganarel, silně pochybující o své připravované svatbě. Setká se s mnoha výstředními postavami, kterých se ptá na radu, ale nedostane žádnou odpověď. Absurdita filosofa, tajemství cikánek či hrubost rodiny snoubenky Sganarela zcela zmatou. 

Žárlivý Petřík tvoří epilog představení, v kterém se manželství rozpadá a ovládá jej nesoulad.

Obě hry tvoří celek, který nám nastavuje svět ironie a humoru, ale i také věčné problémy manželského páru.

 

________________________________________________________________________

Footsbarn Travelling Theatre Workshop

TERMÍNY WORKSHOPU: 

16. a 17. 2. 2018 vždy od 9:00 do 13:00 (zadáno) 

16. a 17. 2. 2018 vždy  15:00 do 19:30 (pro veřejnost)

Tento workshop proběhne v anglickém jazyce.

cena: 900 Kč

 

V případě zájmu kontaktujte:

Barbora Vacková
tel. +420 234 651 259, mob. +420 724 840 442
e-mail: vackova@svandovodivadlo.cz 

________________________________________________________________________

FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE (FRANCIE)

Footsbarn Travelling Theatre je mezinárodní a multidisciplinární divadelní společnost se sídlem ve Francii. Inscenace prezentované po celém světě na různých místech (ve stanu, v interiéru, venku nebo v ulicích) prolamují svým pojetím jazykové bariéry za užití masek, hudby, loutek, barevných kostýmů a  cirkusového stylu.

Společnost uvedla za svých čtyřicet pět let existence více než 60 inscenací na šesti kontinentech. Kočovná společnost Footsbarn se tak v průběhu své existence stala multinárodní společností. Vznik společnosti se datuje rokem 1971 v Cornwallu ve Velké Británii. První inscenace vznikaly ve stodole (barn) náležící rodině Foot. Původní název Foot´s barn – Footova stodola byl časem upraven na celistvé Footsbarn. V roce 1984 opustila společnost rodnou Anglii. Začala tak novou etapu – téměř deset let pouze kočování světem, naplněnou mnoha úspěchy u publika (Irsko, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Austrálie, Rakousko, Belgie, SSSR, ČSR, Kolumbie, Tunis, Polsko, Kostarika, Indie, Afrika.... Hráli na tak prestižních místech jako jsou královské zahrady v Dublinu, Tuilerské zahrady v Paříži nebo londýnský Globe). Roku 1991 pak společnost zakoupila starý opuštěný statek přímo v srdci Francie zvaný La Chaussée. Zrestaurován a vybaven přímo členy společnosti se statek stal „domovem“ i dalším divadelním kočovným společnostem. Stejně tak je plně využíván pro mezinárodní stáže všech divadelních odvětví vedených jak členy společnosti či přáteli získaných během putování. I čtyřicet pět let po svém vzniku společnost i nadále kočuje. Tým neustále vyvíjí nové projekty se stejnou energií jako na počátku. Vše žene kupředu touha nechat publikum snít sen.

Společnost se do České republiky vrací pravidelně. Poprvé navštívila hlavní město v roce 1989 v rámci mezinárodního divadelního festivalu MIR CARAVANE, kde se spřátelila s brněnským Divadlem Husa na provázku. Na jeho pozvání pak odehrála v roce 2001 sérii 5 představení adaptace Gogolova Revizora ve vlastním šapitó v brněnském parku Lužánky. Další návštěvou České republiky byla účast na mezinárodním divadelním festivalu Divadelní svět Brno v roce 2011 s představením Muž, který se směje, které odehráli ve velkém sále brněnského Divadla Husa na provázku.

Ve Švandově divadle poprvé hostovala v loňské sezoně s inscenacemi Oslava Shakespeara – Cesta ve společnosti Williama Shakespeara a Kukaččí hnízdo - volná adaptace dle románu Kena Keseye.

„Footsbarn je divadelní festival sám o sobě, úžasně eklektická směs stylů a vlivů, národností a kultur, vše promícháno do bezproblémově tekutiny přívalu čistého divadla.“ Irish Times, Fintan O'Toole

"Příjezd Footsbarnů do jakéhokoliv města je už sám o sobě událostí, neboť vytváří barevnou cirkusovou atmosféru a rozruch všude, kam jdou." Graeme Farrow, Artistic Director, Wales Millennium Centre