Hledat Menu

Aktuality

Blížící se derniéry

Možná že odcházíme - Závislosti navzdory - Baal

26. května 2017 MOŽNÁ ŽE ODCHÁZÍME

Otcové, synové, lásky a nelásky v inscenaci podle oceňovaných próz Jana Balabána.

Inscenace MOŽNÁ ŽE ODCHÁZÍME vychází z povídek a románu předčasně zesnulého ostravského spisovatele Jana Balabána (1961 – 2010). Za stejnojmennou povídkovou sbírku získal autor v roce 2005 cenu Magnesia Litera a v roce 2011 posmrtně cenu za nejlepší knihu uplynulého desetiletí.

Vstupenky na derniéru 26. 5. 2017 - ZRUŠENO Z DŮVODU ÚRAZU V SOUBORU

 

Chystané derniéry v červnu 2017

5. ČERVNA 2017 BAAL

Svérázná roadmovie o cestě do pekel. Baal prochází všude a všemi. A nelze se mu vyhnout.

Alkohol, sex a podivný společník. Cesty po hospodách, kabaretech, ale i spočinutí pod širým nebem ve volných krajinách. Baal je citlivý, talentovaný básník, ale i zločinec. Nenávidí pokryteckou společnost, a přece neumí žít bez ní. Okázale demonstruje svoji svobodu, a přitom propadá víc a víc do závislostí. A jde dál… do měst, do lesů, do hor. A za sebou nechává spoušť. Co bylo včera, neplatí. Alespoň doufá. A když jej dohání čas či výčitky, stačí se náležitě ožrat, prospat se a zase jít dál… A tu a tam i zpívat. Těžko říci, jestli je to jen svérázná roadmovie, nebo přímá cesta do pekel.

POSLEDNÍ REPRÍZY PŘED DERNIÉROU:
Vstupenky na 22. 5. 2017

Vstupenky na derniéru 5. 6. 2017

 

15. ČERVNA 2017 ZÁVISLOSTI NAVZDORY

Střízlivý za vás nikdo nebude!

Tragikomedie o boji s alkoholem na všech frontách. Osoby závislé, osoby konzumující, osoby abstinující. Nespočet příběhů, které se v mnohém podobají. A je jedno, zda pije hospodský, učitel, farář, úřednice nebo filmový režisér. Někdo chce utéct před světem, jiný před alkoholem, každý před sebou samým. Z reality do deliria a z deliria do reality – těžko už říct, co je horší a kde končí stav slučitelný se životem.

Vstupenky na derniéru 15. 6. 2017