Báječné léto s Michalem Vieweghem

jste zde: hlavní stránka»Báječné léto s Michalem Vieweghem
Vloženo: 17.1.2012 13:59

 

Vážení diváci,

 

společnost INFILM producenta Rudolfa Biermanna přichází i v letošním roce s divadelní přehlídkou Báječné léto s Michalem Vieweghem. Po úspěšném prvním ročníku přehlídky a vysoké poptávce jsme se rozhodli opět uvádět oba prověřené tituly, tedy Román pro ženy a Biomanželka.

Na konec června je naplánováno pět hracích termínů slavného bestselleru Román pro ženy, ve kterém se opět můžete těšit na hlavní trojici Jiří Langmajer, Ljuba Krbová a Markéta Stehlíková. Druhou z inscenací, Vieweghovu novinku Biomanželka, v našem podání s Filipem Čapkou, Petrou Hřebíčkovou a Kristýnou Frejovou pak „oprášíme“ 26. června.

 

PROGRAM BÁJEČNÉHO LÉTA S MICHALEM VIEWEGHEM 2012: 

(pro rezervaci vstupek klikněte na termín)

 

 

ROMÁN PRO ŽENY

 

divadelní adaptace: Dodo Gombár a Martina Kinská

režie: Daniel Hrbek

světová premiéra 20. června 2011 ve Velkém sále Švandova divadla

 

Svět dvaadvacetileté Laury není ničím výjimečný. Malý byt na pražském sídlišti, sdílený navíc s matkou. Ta naštěstí často cestuje po světě, protože nesnáší Čechy, skoro tak jako nesnáší igelitky. Pomalu vyprchávající vztah s Rickiem, který na Národní třídě prodává mobily. Noční telefony od kamarádky, které opět někdo zlomil srdce. A stereotypní život redakce časopisu Vyrovnaná žena. Nic zvláštního… Ovšem jen do okamžiku, než se objeví samotář Oliver. Pro Lauru málem „pan božský“, pro matku stárnoucí lůzr, kterého už nikdy v životě nechtěla potkat.

Divadelní adaptace bestselleru Michala Viewegha nejen o každodenních trablech milostných příběhů, které vždycky tak nějak lépe vypadají na plátnech kin a v knihách, než v našich životech. V knihách se jimi dojímáme a smějeme se jim, v životě je musíme ve výsledku alespoň přežít…

 

V hlavních rolích:

 

 

BIOMANŽELKA

 

divadelní adaptace: Dodo Gombár

režie: Dodo Gombár

světová premiéra 30. června 2011 ve Velkém sále Švandova divadla

 

Zdánlivě humoristický, ale rozhodně groteskní a vtipný příběh o tom, kterak se namistrovaný spisovatel Mojmír postupně propadá na hodnotovém žebříčku své manželky do druhé desítky, aneb jak se popelky mění ve vlčí ženy a co s tím, když ženy čůrají vestoje.

Hra o komické srážce dvou životních stylů a představ o tom, jak má vypadat současný normální život.

 

V hlavních rolích:

 

partneři