Výjimečné inscenace Divadla Reduta ve Švandově divadle

jste zde: hlavní stránka»Výjimečné inscenace Divadla Reduta ve Švandově divadle
Vloženo: 3.11.2011 12:34

 DIVADLO REDUTA NÁRODNÍHO DIVADLA BRNO

 25. 11. a 20. 12. 2011

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE

 

Švandovo divadlo na Smíchově poprvé přivítá na svém jevišti DIVADLO REDUTA Národního divadla Brno.

Tato scéna, jež působí pod hlavičkou brněnského Národního divadla, představí pražskému publiku dvě velmi oceňované inscenace, z nichž jednu budete moci v Praze vidět úplně poprvé.

V listopadu uvidíte v pražské premiéře divadelní adaptaci knihy Patrika Ouředníka Europeana. Tato kniha s podtitulem Stručné dějiny dvacátého věku zvítězila ve vánoční anketě Lidových novin o nejzajímavější knihu roku 2001 a byla nominována na cenu Magnesia Litera 2001 za beletrii. Látku v Divadle Reduta dramatizovali Dora Viceníková a Jan Mikulášek, který je zároveň režisérem této inscenace. Představení ve Švandově divadle proběhne 25. listopadu v 19:00 ve Velkém sále.

V prosinci před Vánoci pak přiveze Reduta druhou, neméně slavnou inscenaci. Je to Korespondence V+W
– divadelní adaptace poštovní korespondence mezi Janem Werichem a Jiřím Voskovcem. Jako Jan Werich se představí Jiří Vyorálek, Jiřího Voskovce ztvárňuje Václav Vašák a Zdeničku pak Gabriela Mikulková. Za režií stojí opět Jan Mikulášek, který je čerstvým držitelem Ceny Divadelních novin za režii právě této inscenace. Záštitu tomuto představení udělil Václav Havel. Pražská repríza proběhne v úterý 20. prosince v 19:00 ve Velkém sále.

  

 

 

EUROPEANA     Patrik Ouředník

pá 25. 11. (19:00) ve Velkém sále

 

Evropské dějiny dvacátého století líčené s nadhledem, humorem i sžíravou ironií.

Strhující komentář k uplynulému století, ve kterém sehrála důležitou roli válka, vynález podprsenky i perforovaného toaletního papíru. Banality i klíčové okamžiky zde dostávají stejný prostor a výsledkem je nový pohled na naši minulost. Skrze humor, ironii, mystifikaci i přesná fakta vyvstává bizarní svědectví o světě dvacátého století.

Kniha Patrika Ouředníka zvítězila v anketě Lidových novin o nejzajímavější knihu roku 2001, byla nominována na cenu Magnesia Litera 2001 za beletrii a byla přeložena do více než dvou desítek jazyků.

Hrají: Dita Kaplanová, Zuzana Ščerbová, Ondřej Mikulášek, Václav Vašák, Jiří Kniha, Jiří Vyorálek,
           Jan Hájek a Marie Jansová

Režie: Jan Mikulášek

Premiéra: 9. 6. 2011

 

Vstupenky:

Cena: 200-280,- Kč / 40 % sleva pro studenty, seniory a ZTP

  >> rezervujte   >> on-line prodej

 

VSTUPENKY JEŠTĚ MÁME!

 


 

 

 

KORESPONDENCE V+W     Dora Viceníková

út 20. 12. (19:00) ve Velkém sále

 

Korespondence Voskovce a  Wericha je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek.

Záštitu tomuto představení udělil pan Václav Havel. 

Inscenace Korespondence V+W se umístila na 5.-6. místě v 18. ročníku ankety Divadelních novin "Inscenace roku". Jiří Mikulášek byl oceněn Cenou Divadelních novin za režii této inscenace.

Hrají: Václav Vašák, Jiří Vyorálek a Gabriela Mikulková

Režie: Jan Mikulášek

Premiéra: 5. 11. 2010

 

Vstupenky:

Cena: 200-280,- Kč / 40 % sleva pro studenty, seniory a ZTP

  >> rezervujte   >> on-line prodej

 

OMLOUVÁME SE, ALE V TUTO CHVÍLI JE PŘEDSTAVENÍ PLNÉ.

Zeptejte se nás, zda aktuálně nepropadly nějaké rezervace.

 

  Objednávka vstupenek

        >>  tel.: 234 651 293 / 234 651 211 (všední dny), 257 318 666 (v otvíracích hodinách pokladny)
        >>  e-mail: obchodni (zavináč) svandovodivadlo.cz / Skype: Svandovodivadlo

  

 

   Národní divadlo Brno – Divadlo Reduta

   Divadlo Reduta – nejstarší divadelní budova ve střední Evropě 

Divadlo Reduta – Progresivní scéna Národního divadla Brno je nejstarší divadelní budovou ve střední Evropě, ve které se spojuje tradice s moderním divadlem, historie s dneškem. Repertoár tvoří především české premiéry z oblasti činohry, opery a baletu a ke spolupráci jsou zváni progresivní režiséři (J. A. Pitínský, Arnošt Goldflam, Jiří Pokorný, Jan Mikulášek, Dodo Gombár aj.). Na podzim se zde koná pravidelný festival Redfest, který uvádí domácí i zahraniční komorní činoherní produkce a koncem ledna multižánrový večer Maškarní bál aneb Mozart v Redutě, který představuje Mozarta v nejrůznějších provedeních od výtvarné instalace ke koncertu, od DJe k operním áriím. Pravidelnou součástí činnosti Divadla Reduta jsou výstavy, koncerty, přednášky aj.

www.ndbrno.cz/reduta

 

 

partneři